Aktuality

 

165 ×214 px, 300 ppi

Chcete změnit

zaměstnání?

Už Vás Vaše současná práce nebaví a v zaměstnání hledáte lepší uplatnění? Je na Vás spolehnutí a pracovní úkoly plníte zodpovědně?

Přijďte mezi nás! Nabízíme Vám hned několik profesí. Zde získáte více informací.

4. 8. 2017

*****

Přemýšlíš o dalším studiu a zaměstnání? Přijď se vyučit a pracovat k nám!

Přijďte se vyučit oboru, kde máte jistotu a perspektivu dobrého zaměstnání a kde se budete podílet na výro- bě světoznámého českého křišťálu. V tříletém denním studiu nabízíme učební obo- ry sklář, strojní mechanik, obráběč kovů, elektrikář silnobroud, elektromechanik pro zařízení a přístroje, a nástrojař. Více informací najdete zde.

4. 8. 2017

*****

První tři středoškolští

učni uzavřeli smlouvu

s Crystal Bohemia, a.s.

náborový leták říjen 2016, 164 × 232 px

Budoucí pracovníci skláren Crystal Bohemia získají během vyučení finanční a materiální podporu a po úspěšném studiu jistotu pracovního místa.

Více o slavnostním podpisu najdete zde.

14. 2. 2017

*****

z tisku

 

Poděbradské noviny, 5. 5. 2011

Poděbradské mažoretky na evropském mistrovství 


Medaile byly z českého porcelánu, věcné ceny pak dodala poděbradská sklárna BOHEMIA – 27 velkých pohárů bylo určeno pro skupiny, dalších 90 menších pro jednotlivce a dvojice. MUDr. Romana Husáková, členka prezídia Svazu mažoretek České republiky, vyslovuje jménem svazu velké poděkování akciové společnosti Crystal BOHEMIA za pravidelnou podporu mladým sportovcům, a poděkování od ní přichází i za Poděbradské mažoretky, kterým společnost pomáhá svou vstřícností se mezi ostatními i jinak zviditelnit. (celý článek)

 

 

Poděbradské noviny, 3. 3. 2011

Střípky ze sklárny 


Na veletrhu – Mezi téměř čtyři a půl tisíce vystavovatelů z 86 zemí světa patřila na největším mezinárodním veletrhu spotřebního zboží v německém Frankfurtu i poděbradská sklárna akciové společnosti Crystal BOHEMIA.  – Neobyčejné trofeje – Stejně jako jiné vyhlášené firmy také akciová společnost Crystal BOHEMIA podporuje mládež a sport. (celý článek)

 

 

Poděbradské noviny, 4. 11. 2010

Znovuzrozená sklárna ve druhém roce 

 

Všichni, kdo sledují příběh poděbradské sklárny, si letos 21. října připomněli první výročí, kdy v ní byla po 13 měsících opět plně obnovena výroba. V současné době dává práci více než třem stovkám zaměstnanců a má zakázek tolik, že je někdy nestačí ani vyrábět. (celý článek)

 

 

MEDIAFAX – Praha, 3. 1. 2010

Sklářství doplatilo na krizi v jiných oborech
 

PRAHA (MEDIAFAX) – Sklářský průmysl v České republice zasáhly dopady finanční krize nebývalou silou. Agentuře Mediafax to řekla Magda Purkrábková, tajemnice Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR. (celý článek)

 

 

PODĚBRADY, TELEVIZE Z1

Sklárny Crystal Bohemia, 21. 10. 2009

 

 

This text will be replaced

 


 

MEDIAFAX – Praha, 17. 10. 2009

Den D je plánován na středu 21. října

¨

Třináct měsíců po skončení výroby ve zkrachovalých sklárnách holdingu Bohemia Crystalex Trading v Poděbradech se znovu rozběhnou v ostrém provozu pece a linky. Den D je plánován na středu 21. října, řekl za nové majitele Pavel Louda. (celý článek)

 


České noviny, 15. 10. 2009
Poděbradské sklárny ožívají, výroba začne v pondělí

 

Poděbrady (Nymbursko) - Více než 200 lidí připravuje v těchto dnech obnovení výroby broušeného skla v poděbradských Sklárnách Bohemia, které je plánováno na pondělí. Přestože zatím vše pokračuje bez větších problémů, je možné, že se nakonec zahájení výroby o den nebo dva zpozdí, řekl ČTK šéf místních odborů Jaromír Žatečka. (celý článek)Nymburský deník, 7. 10. 2009

Poděbradské sklárny se vrací do života

 

Poděbrady - V úterý se začíná rozehřívat srdce skláren - sklářská pec. Tempo přípravných prací a teplota pece bude stoupat až do startu výroby 19. října. O slavnostní zahájení se sklárny podělí i s veřejností. (celý článek)České noviny, 17. 9. 2009

Poděbradské Sklárny Bohemia obnoví provoz až v půlce října

 

Poděbrady - Zhruba o dva týdny později oproti původnímu termínu obnoví poděbradské Sklárny Bohemia výrobu. Mělo by se tak stát 15. října. Důvodem zpoždění jsou nutné opravy na výrobních zařízeních. Již nyní podnik ze zkrachovalé skupiny Bohemia Crystalex Trading (BCT) nabírá zaměstnance, ve sklárnách jich pracuje přes 100. Je to však podstatně méně než před rokem, kdy byla ve sklárnách přerušena výroba. To se poté celkově projevilo na životě ve čtrnáctitisícovém městě, zjistila ČTK. (celý článek)