Co dokážeme

Vzniká u nás jedinečná krása čerpající z dlouhé tradice českého sklářství. Spojujeme tradiční výrobu skla a nejmodernější technologie tak, aby nádhera a kvalita našich produktů i nadále oslňovaly napříč světem.

VÝROBA A TECHNOLOGIE

Spojujeme tradiční výrobu skla a nejmodernější technologie. Výrobní procesy se navíc neustále snažíme zdokonalovat, abychom měli jistotu, že můžeme našim zákazníkům nabídnout ty nejlepší skleněné výrobky. Specializujeme se na olovnatý křišťál i bezolovnatý krystalín.


OLOVNATÝ KŘIŠŤÁL

olovo.jpg

Oslnivý třpyt a lesk

Pro olovnatý křišťál je typický vysoký index lomu světla, který se projevuje výrazným leskem a rozkladem světelných paprsků na barevné spektrum. Můžeme se pochlubit nejvyšším podílem olova v Čechách, v našem skle je ho 24 %. Základní surovinou je sklářský křemičitý písek. Kromě něj sklářský kmen obsahuje i další suroviny, které výrobním předpisem v daném poměru navážené a důkladně promíchané. Je jimi například uhličitan draselný (potaš), uhličitan sodný (kalcinovaná soda) nebo dusičnan draselný (ledek). Olovnatý křišťál však dělá kysličník olovnatý (klejt).

Sklo se tvaruje v litinových či ocelových formách při teplotě přibližně 800 °C, a to buď foukáním nebo lisováním. Před vyjmutím nebo okamžitě po vyjmutí z formy se ostré hrany výlisku otavují plamenem plynového hořáku. Výrobek se poté hned na místě mírně ochladí, aby nedošlo k jeho deformaci, a po velmi krátké době přenese do pásové chladící pece, kde se postupně ochlazuje, a zabraňuje tak samovolnému prasknutí skla. Po vychlazení se z foukaných a některých lisovaných výrobků odříznou nepotřebné části, tzv. kopny. U rotačních tvarů se tak děje ostrým plamenem plynového hořáku na opukávacích strojích, u nerotačních tvarů pak ručně nařezáváním na brusném kotouči či ručním nařezáváním diamantem. Ostré a nerovné hrany oříznutého výrobku se zarovnají broušením, u kalíšků se obroušené okraje otaví plamenem. Výrobky s matnou plochou, která zůstane po zabroušení nebo zapálení, se chemicky leští ve speciálních leštících zařízeních, kde se používá směs kyselin sírové a fluorovodíkové.

 

choker-production-opt.jpg f1b1397a-opt.jpg f1b1419a-opt.jpg f1b1428a-opt.jpg


 

KRYSTALÍN

titanium-copy-1.jpg

Výjimečná čistota a jas

Kromě olovnatého křišťálu vyrábíme také krystalín bez sloučenin těžkých kovů. Pevnost skla v tomto případě zajišťuje příměs titanu a leštění skloviny je prováděno plamenem. Sklenice jsou odolné proti mechanickému poškození a zákazníci se nemusejí bát ani zašednutí skloviny i po mnoha mycích cyklech v myčce. Garantujeme zachování transparentnosti skla i při použití standardních mycích programů na rozdíl od konkurence, která doporučuje mytí s šetrnějšími programy vhodnými na sklo. Tato sklovina byla vytvořena s jediným cílem, a to uspokojit potřeby trhu HORECA.

 

detail-vyroby-2018-opt-orez.jpg foto-200x130-05-opt-orez.jpg sklovina-03-opt-orez.jpg technologie-kaliskovina-vyber-1-image0000008-opt-orez.jpg

 

Zakázková výroba

Klientům, kteří by rádi realizovali výrobu vlastních produktů, pomůžeme vytvořit unikátní design dle jejich představ a požadavků.

Nabízíme celé spektrum služeb – od designu, 3D modelování, vzorování, samotnou produkci a dekorování po zakázkové balení finálních výrobků. Provozujeme plně vybavenou sklárnu na strojní výrobu, která nám umožňuje vyvíjet a vyrábět širokou škálu zakázkových skleněných předmětů. Nabízíme také dekorační techniky – broušení, obtisky, pískování a stříkané barvy.

Výroba může probíhat zcela na základě klientem dodaných podkladů. Zároveň poskytujeme servis našich zkušených designérů, kteří mohou ve spolupráci s klientem na vývoji finálního produktu. Naši zákazníci si u nás také mohou nechat vyrobit vlastní obaly.

Pokud hledáte unikátní produkt pro váš podnik, ozvěte se našemu obchodnímu oddělení (e-mail: obchod@crystal-bohemia.com). Rádi vám poskytneme více informací a zahájíme diskuzi o vašem vlastním projektu!

 

  • Design na zakázku, 3D modely, vzorování, produkce, dekorování, balení.
  • Plně vybavená sklárna pro strojní výrobu vašich produktů.
  • Možnosti dekorování – broušení, obtisky, pískování a stříkané barvy.

 

Zašlete nám svůj návrh nebo dotaz, naši specialisté se vám budou s radostí věnovat.

 

zakaz2 zakaz3 zakaz4 zakaz5 zakaz6 zakaz7

 

Trofeje

Trofeje a medaile od Crystal BOHEMIA se postupně stávají již tradiční součástí mnoha závodů a akcí z nejrůznějších oblastí. Křišťál s vysokým indexem lomu světla jim propůjčuje jedinečný třpyt a jas a jejich krása tak zůstává stejně ryzí jako radost z vítezství.

 

trofeje2.jpg trofeje1.jpg

 

jiz50-logo.jpg sazka-logo.jpg slalom-logo.jpg zavod-miru-logo.jpg cesky-rozhlas-logo.jpg kral-vin-logo.jpg