O nás

Mnohaletá tradice, široká nabídka produktů, kreativní designéři a vysoké výrobní i technologické standardy jsou hlavními důvody úspěchu našeho křišťálu. V současné době se řadíme mezi přední světové výrobce olovnatého i bezolovnatého křišťálu a jsme jednoznačně největším výrobcem v České republice.

Crystal BOHEMIA je nositelem bohaté historie a mimořádné tradice českého křišťálu. Tato tradice se zrodila na počátku 18. století a v průběhu doby ovlivnila veškeré světové sklářství. Můžeme s hrdostí prohlásit, že český broušený křišťál patří k tomu nejlepšímu, co v tomto oboru vzniklo. Naše sklo je zárukou kvality a hodnot, skrz které jako společnost komunikujeme – krásy, stylu a užitku.

V současné době máme dva výrobní závody, v Poděbradech a ve Světlé nad Sázavou. Díky tomu můžeme poskytnout našim zákazníkům širokou nabídku užitkového, stolního, nápojového i dekorativního skla.

 

Ochranná známka

znamka.jpg

Historie ochranné známky BOHEMIA je neoddělitelně spojena nejen s historií českého sklářství, ale s historií českého křišťálu vůbec. Výrobky nesoucí tuto známku se od počátku vyznačovaly vysokou kvalitou a uměleckou hodnotou vycházející ze zručnosti a odbornosti českých sklářů, techniků a návrhářů, a je tomu tak i nadále.

Světově proslulý modro-zlatý ovál BOHEMIA CZECH REPUBLIC má pevnou pozici v celé řadě zemí. Jedinečná tradice mistrů olovnatého křišťálu spojená s touto známkou nebyla nikdy přerušena, a je proto vysoce ceněna.

 


Historie

Sklárny v Poděbradech byly založeny v druhé polovině 19. století s cílem pokračovat v tradici vyhlášeného českého sklářství. Po válce došlo k velkolepé modernizaci závodu a v roce 1950 vznikly samostatné Poděbradské sklárny. Výroba 18% olovnatého křišťálu byla postupně převedena na ušlechtilejší 24%. Během následujících 60 let měly sklárny hned několik majitelů, současná moderní éra poděbradských skláren pak začíná v roce 2008 vznikem akciové společnosti Crystal BOHEMIA. V únoru 2020 se navíc společnost v Poděbradech rozrostla o sklárny ve Světlé nad Sázavou a nyní už obě nesou společný název Crystal BOHEMIA.

V uplynulých letech jsme výrazně investovali do moderních technologií, které umožňují efektivní výrobu a zároveň zaručují stabilní a vysokou kvalitu našich produktů.

V současné době se řadíme mezi přední světové výrobce olovnatého i bezolovnatého křišťálu a jsme jednoznačně největším výrobcem v České republice. Společnost je nositelem bohaté historie a mimořádné tradice, reprezentovaných nejen novým vizuálním stylem a logem vycházející z ochranné známky BOHEMIA, ale i tradičními známkami. 

sklarny1930-kresba-copy-1.jpg

Certifikáty

Politika systému managmentu kvality CRYSTAL BOHEMIA, a.s.

Certifikát ISO 9001